0

cilt bakımı oldukça önemli bir konudur. cildimiz yağlanır, sivilcelenir, kararabilir bu ve bunun gibi pek çok sorun ortaya çıkabilir. cilt bakımı hem kadınlar için hem de erkekler için önemlidir ama kadınlar daha fazla önem verir. ben maske yaparım yüzüme çünkü zamanla insanın yüzü arındırılması gerekiyor. yüzümüz ister istemez sarkıyor veya gözenekler büyüyor bunun için birçok defa kullandığım ya da etraftan duyduğum birkaç tane maske tarifi biliyorum.
1. kahve maskesi: kahve telvesi temiz yüze uygulayan yarım sat bekleyip ılık su ile yıkayın ardından da nemlendirin. gerçekten çok güzel bir maske. bir zararını da görmedim. birçok kişi de kullanıyor.
2. pirinç unu maskesi: pirinç ununu sütle karıştırıp kullanın ve belli bir süre sonrasında teninizin açıldığını fark edeceksiniz.
3. elma sirkesi maskesi: elma sirkesi ile bebek pudrasını karıştırıp yüzünüze uygulayın. zamanla yüzdeki izler gider sivilce izleri yok olur.
4. siyah noktalar için buhar maskesi yapılabilir, sıcak suyun üzerine havlu koyun ve yüzünüzü bu şekilde temizleyebilirsiniz.
5. siyah noktalar için ayrıca yoğurt kullanabilirsiniz. yoğurt yüze uygulanır masaj yapılarak daha sonra yıkanır. siyah noktalar yok olur gider.
maskelerin etkili olabilmesi için öncelikle sürekli devam etmek gerekir bir defa kullandım demekle olmaz yani tekrar ve uzun süre devam etmek oldukça önemlidir. maske öncesinde yüzü temizlemek gerekiyor ve maske sonrasında yüzümüzü mutlaka nemlendirmeliyiz. gül suyu da yüze çok iyi gelir.

0

cilt bakımı herkesin önemsedi bir durumdur herkes cildinin ipek gibi pürüzsüz olmasını ister ki genellikle kadınlar ve bunun için birçok doğal veya kimyasal işlemler yaparız öncelikle pirinç unu cilde aydınlık ve pürüssüzlük kazandırır pirinç ununu gül suyu ile karıştırılarak kullanıldığında gözenekleri sıkılaştırır düzenli kullanınca etkili oluyor. pirinç unu yok ise pirinci su ile bulandırır suyunu kakao ile karıştırıldığındada etkili sonuç alınır pirinç unu ve domates te etkilidir fakal domates asitik özellikte bir yapıya sahip olduğu için cildi tahriş edebilir hassas ciltler daha dikkatli olması gerekir. pirinci suya bulandırıpp suyunu alıp kakao ile karıştırılıp krem haline getirilip haftaya iki defa kullanılarak etkili sonuç alınabilir. bir diğer cilde iyi gelen şey bal süzme balı cilde pürüssüzlük katar ve cildi nemlendirir bu gibi maskeleri uyguladığımız cildinizin alerjik yapısını bilmemiz gerekiyor neye alejimizin olduğunu çok iyi bilmek gerekir herşey den önemlisi günlük hayatta sürekli hiç ihmal etmeyeceğim bir diğer faktör ise su dur gün içerisinde sık sık sıvı tüketmemiz gerekli dir su cildi canlandırır genç tutar nemlendirir düzenli sıvı tüketimi yapılmadığı da ciltte kuruluk olur ve kimse cildinin kuru olmasını istemez

0

cilt bakımı konusunda herhangi bir fikrim veya yapmış olduğum herhangi bir şey yok nasıl yapıldığını da gerçekten bilmiyorum ama hazır maskeler mevcut onlarla kullanarak yüzümüzü hani hangi şekil maskeler uygulayacağımız a göre maskelerini kremlerini alıp kullanilabilir

1

cilt bakımı için maske tarifi bilmiyorum ama tek bildiğim şey güneş kremi cilde baya iyi geliyor.:)