0

cilt bakımı oldukça önemli bir konudur. cildimiz yağlanır, sivilcelenir, kararabilir bu ve bunun gibi pek çok sorun ortaya çıkabilir. cilt bakımı hem kadınlar için hem de erkekler için önemlidir ama kadınlar daha fazla önem verir. ben maske yaparım yüzüme çünkü zamanla insanın yüzü arındırılması gerekiyor. yüzümüz ister istemez sarkıyor veya gözenekler büyüyor bunun için birçok defa kullandığım ya da etraftan duyduğum birkaç tane maske tarifi biliyorum.
1. kahve maskesi: kahve telvesi temiz yüze uygulayan yarım sat bekleyip ılık su ile yıkayın ardından da nemlendirin. gerçekten çok güzel bir maske. bir zararını da görmedim. birçok kişi de kullanıyor.
2. pirinç unu maskesi: pirinç ununu sütle karıştırıp kullanın ve belli bir süre sonrasında teninizin açıldığını fark edeceksiniz.
3. elma sirkesi maskesi: elma sirkesi ile bebek pudrasını karıştırıp yüzünüze uygulayın. zamanla yüzdeki izler gider sivilce izleri yok olur.
4. siyah noktalar için buhar maskesi yapılabilir, sıcak suyun üzerine havlu koyun ve yüzünüzü bu şekilde temizleyebilirsiniz.
5. siyah noktalar için ayrıca yoğurt kullanabilirsiniz. yoğurt yüze uygulanır masaj yapılarak daha sonra yıkanır. siyah noktalar yok olur gider.
maskelerin etkili olabilmesi için öncelikle sürekli devam etmek gerekir bir defa kullandım demekle olmaz yani tekrar ve uzun süre devam etmek oldukça önemlidir. maske öncesinde yüzü temizlemek gerekiyor ve maske sonrasında yüzümüzü mutlaka nemlendirmeliyiz. gül suyu da yüze çok iyi gelir.

0

cilt bakımı konusunda herhangi bir fikrim veya yapmış olduğum herhangi bir şey yok nasıl yapıldığını da gerçekten bilmiyorum ama hazır maskeler mevcut onlarla kullanarak yüzümüzü hani hangi şekil maskeler uygulayacağımız a göre maskelerini kremlerini alıp kullanilabilir

1

cilt bakımı için maske tarifi bilmiyorum ama tek bildiğim şey güneş kremi cilde baya iyi geliyor.:)